Kibele PIMS Endüstriyel Görüntüleme ve Robotik Otomasyon

LMI Technologies Resmi Universal Robots Sertifikasyonu Aldı

LMI Technologies Resmi Universal Robots Sertifikasyonu Aldı

lmi-technologies-resmi-universal-robots-sertifikasyonu

Gocator®, Akıllı 3D Yönlendirme, Denetleme ve Otomasyon Yetenekleri sağlayacak şekilde UR ile Entegrasyon Sertifikasyonu aldı.

27 Kasım, 2018, Vancouver, BC – 3D tarama ve denetleme alanlarında küresel lider durumdaki LMI Technologies (LMI), resmi olarak Universal Robots ile entegrasyon Sertifikası aldığını duyurdu.

İşbirlikçi robot kolları (cobotlar) ile pazar lideri konumundaki Universal Robots (UR), farklı ölçekte firmaları hedeflemektedir. Kullanımı kolay ve maliyet avantajı sağlayan UR3, UR5, UR10 ve UR e-serisi modelleri, dünyada binlerce üretim noktasında, alma-konumlama, kalite kontrol, paketleme ve paletleme gibi temel fabrika otomasyonu uygulamalarında kullanılmaktadır.

UR sertifikasyonu özel olarak LMI Technologies’in çift kanallı yapılandırılmış mavi-LED ışık teknolojisine sahip olan ve denetim otomasyonu için şekil ölçümleri ve yönelimlerini, parça hareketini ile yönlendirme tipi uygulamalar için kullanılan Gocator® 3D snapshot sensors ürünleri için geçerlidir.

Kullanıcılar Gocator® 3D snapshot sensörlerini Gocator® URCap eklentisi ile desteklenen UR cihazları ile uygulamalara kolayca entegre edebilirler, Eklenti, mühendislere bir robot kontrol ünitesine veya bir PC uygulamasına bağlanarak sensör el-göz kalibrasyonunu gerçekleştirebilme ve alma-konumlama hareketi uygulama imkanı sağlar. Ek bir programlamaya ihtiyaç kalmaması, fabrika otomasyon uygulamaları için robot sistemleri kurulumunun kolayca yapılabilmesini sağlar.  

LMI Technologies CEO’su Terry Arden, “Birçok açıdan, maliyet açısından verimli ve kolay kullanılabilir 3D çözümler üretmeye çalışan UR ve LMI ortak özelliklere sahiptir. 3D yapay görmeyi robotlara bağlamak, robotlara ortamdaki dinamik değişikliklere tepki vererek robotların çok daha verimli çalışmasını sağlayan doğal bir uyum sağlamaktadır. Bu 3D algılama ve robotik teknoloji birleşiminin kullanıcılara alma-konumlama ve kalite kontrol uygulamalarında sağlayacağı faydalar ile ilgili heyecan duyuyoruz” diyor.